Tesisler

Concord çok çeşitli modern ve iyi donanımlı tesise sahiptir ve öğrenciler için açık olduklarında kalifiye personel tarafından tam gözetim altında tutulmaktadırlar.

İngilizce öğretim binasının (Şato Manzarası) içinde, yemek salonun yanında özel olarak yapılmış bir sanat tesisimiz vardır. İçinde iki adet iyi donanımlı stüdyosu, açık planlı bir alanı ve bir sanat kütüphanesi bulunur.

Performans Sanatları Merkezinde tiyatro atölyeleri, canlı performanslar ve günlük film gösterimleri için geniş bir tiyatro salonu/oditoryum, müzik çalışma odaları, bir orkestra odası ve müzik teknolojisi süiti yer almaktadır.

Kampüsteki spor tesisleri arasında iki büyük spor salonu, squash kortları, dans stüdyosu, aerobik ve ağırlık antrenmanı odası, tırmanma duvarı, koşu pisti, kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, futbol sahaları, voleybol kortları, her hava şartında kullanıma uygun basketbol ve tenis kortları ve bir yüksek ip parkuru bulunur. Kampüste yapılan aktiviteler ücretsizdir (kurs fiyatına dahildir) ve aralarında badminton, dans, fitness, futbol, futgolf, yüzme, masa tenisi, tenis, tramplen ve voleybol yer alır.

‘West End’ içinde bir amfitiyatro, disko, internet kafe, açık hava satranç takımı, atıştırmalık mağazası, masa futbolu ve televizyon olan bir öğrenci sosyal alanıdır.

Tüm tesisler dersler için kullanılır ve hafta içi 17:00 – 18:00 ve 19:00 – 22:00 saatleri, hafta sonu ise ek saatler arasında boş zaman kullanımına açıktır.