Öğrencilerin

Güvenliği

Concord College için en önemli şey öğrencilerin kollanması ve iyi olmasıdır ve tüm çalışanlarımız bunun için çalışır. Öğrenciler Concord’a güven içinde gelebilir ve kendilerine zarar gelmeyeceğinden emin olabilir.
Concord’da gün içinde öğrencilerin nerede olduğunun düzenli olarak kontrol edilmesi için elektronik bir yoklama sistemi vardır ve bu sistem Koruma ekibimiz tarafından kontrol ve takip edilerek, eksik öğrencilerin takibi en kısa sürede yapılır. Buna ek olarak, çok geniş bir alanı kapsayan kapalı devre kamera sistemimiz ve özellikle akşamları ve geceleri bunları izleyen çalışanlarımız mevcuttur.
Bir dizi oryantasyon dersi sayesinde, öğretmeler yollarda güvenlik, cep telefonları ve diğer eşyaların güvenliği, zorbalığın tehlikeleri, çevrimiçi güvenlik, alkol tüketimi, yasadışı uyuşturucular ve Birleşik Krallık’ta güvende kalınması konularında bilgiler vermektedir.
Öğrencilerin, Kolejin içinde sağlık ve güvenlik riski oluşturabilecek yerlere erişim gözetimli olarak yapılmaktadır. Buna yüzme havuzu, açık hava meşgaleleri, bilim laboratuvarları, hazırlık ve depolama odaları, sanat odaları ve spor salonları dahildir. Öğrenciler bu tesisleri kalifiye çalışanların tam gözetimi altında kullanır.
Sağlık ve güvenliğin sağlanması için öğrencilerin yatma saatleri belirlidir. Küçük öğrencilerin 21:30’da (12 yaşın altındaki öğrenciler) ve büyük öğrencilerin 22:30’da (12 yaşın üstündeki öğrenciler) yurtlarında olması gerekir ve bu saat geçer geçmez, Konut Büyüğü tarafından oda kontrolü gerçekleştirilir. Tüm konut bloklarına girişler şifreyle yapılır ve öğrencilerin yatma saatinden sonra manyetik kilitler devreye girer.
Bilgi Teknolojileri ağımızda güçlü güvenlik duvarları bulunmaktadır ve uygun olmayan internet sitelerine erişim engellenir. Öğrencilerin gece iyi uyuması için WiFi gece yarısından 06:00’ya kadar kapalıdır.
Öğrencilerin esenliğiyle ilgili tüm kaygılar yaz okulu Koruma Müdürüne iletilir ve Concord’un koruma politikasına uygun olarak ele alınır. Bu politika, Birleşik Krallık devletinin yasal kurallarıyla uyumludur ve düzenli olarak gözden geçirilir.
Yemek salonumuzda üç servis alanı, yemek saatlerinde çok çeşitli yiyecekler ve soğuk içecekler sunan bir yiyecek barı ve gün boyunca açık olan bir meyve bölümü mevcuttur. Gezilerde gerekmesi halinde paketli öğle yemekleri sağlanır.
Verilen bütün öğünlerde (kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri) değişik özel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmekteyiz ve tüm özel beslenme ihtiyaçlarının çevrimiçi başvuru formunda belirtilmesi gerekmektedir.