Fen,

Matematik, Ekonomi

Modern, tam teçhizatlı laboratuvarlarımızın kullanıldığı Fen programımızın amacı, fen ve matematikle ilgili kavramlara yönelik hayat boyu sürecek bir ilgi ve heves aşılamaktır.
Fen kursu haftada 21 saat sınıflarda verilen derslerden oluşmaktadır ve Öğrenciler genel bilgi seviyelerinin belirlenmesi için ilk gün bir teste tabi tutulmaktadır.
Junior Fen kursumuz 10 -12 yaş arasındaki öğrenciler içindir. Bu kurs, Biyoloji, Kimya ve Fiziği içeren konuları ve öğrencilerin gerçekleştirecekleri dikkatle seçilmiş, güvenli deneyleri ile genç bilim insanları için özel olarak uyarlanmıştır.
13-17 yaş aralığındakilere yönelik olan Fen kursumuz İngiliz GCSE’ye veya içerik ve seviye olarak İleri seviye müfredata dayanmaktadır. Müfredat uygulamalı çalışmalarda beceri, deneyim ve güveni geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Yapılan test sonucunda Fende çok ileri seviyede olduğu tespit edilen öğrenciler, Fen Koordinatörü tarafından İleri seviye kursa aktarılabilir.
Kurslar, 4 kişilik bir teknisyen ekibi tarafından desteklenen kalifiye fen ve matematik öğretmenleri tarafından İngilizce olarak verilmektedir. Fen konusundaki bilgilerin artırılmasına ek olarak, teknik İngilizce becerileri de geliştirilmektedir.
GCSE ve pre ‘A’ seviyelerinde, öğrenciler eğitim almak için aşağıdaki konulardan 2’sini seçer:
• Biyoloji
• Kimya
• Fizik
• Matematik
• Ekonomi