Kurslar

2017 İngilizce ve Fen programlarımızın tarihleri 2-27 Temmuz (26 gün) ve 30 Temmuz-20 Ağustos’tur (22 gün). Hem İngilizce hem de Fen programı için öğrenciler kursun başlangıç tarihi itibariyle 10-17 yaşları arasında olmalıdır. 16-18 yaş arasındakilere yönelik olan programın tarihleri ve ücreti için lütfen Üniversiteye Hazırlık sayfamıza bakınız.
Kursun sonunda resmi bir sınav bulunmamaktadır, bununla birlikte gelişimlerinin takip edilmesi için öğrenciler her hafta testlere tabi tutulmaktadır. Kursun sonunda ebeveynlere/vasilere, öğrencinin derslerinde ve rekreasyon programına katılımda ne kadar ilerleme kat ettiğini gösteren bir öğrenci karnesi e-posta ile gönderilecektir.
Çoğu özel öğrenme ihtiyacını karşılayabilir, ancak öğrenci için gereken desteği sağlayabilmemiz için tüm öğrenme ihtiyaçlarının önceden bize bildirilmesi gerekmektedir.
Hem İngilizce hem de Fen kurslarının dersleri Pazartesi’den Cuma’ya 09:00 ila 15:00 saatleri arasındadır; yalnızca Çarşamba günleri dersler 12:30’da bitmektedir. Sınıflarımız en fazla 14 öğrenci almaktadır.
Rekreasyon ve Beceri Ekstra programımız, Pazartesi’den Cuma’ya 15:30’da başlar (Çarşamba hariç). Bu,12 yaşından büyük öğrencilerin isteğe bağlı katılabileceği bir programdır ve rekreasyon ya da Beceri Ekstra programına katılmazlarsa kampüste yatma vakti olan 22:30’a kadar boş vakitleri olur. Ancak bu süre zarfında da, örneğin 18:30’daki yemek vaktinde olduğu gibi, elektronik yoklama saatleri bulunmaktadır. 12 yaşın altındaki öğrencilerimiz, saat 15:00’den, yatma vakti olan 21:30’a kadar süren Cubs Club etkinliğine katılır. Buna gözetim altında, planlı bir zaman çizelgesi dahilindeki faaliyetler ve ek geziler dahildir – Cubs Club 12 yaşın altındaki bütün öğrenciler için mecburidir.
Ders saatleri çakışacağı için Fen ve İngilizce kursunu birleştirmek mümkün değildir, ama ek İngilizce, Matematik veya Fen dersleri isteme imkânı mevcuttur (ek ücret karşılığında). Fen öğrencilerinin dersleri tam olarak anlayabilmesi için iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir.